Wina z Włoch

Wina z Włoch

Wino i produkty włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest wzięta na całym świecie przede wszystkim za sprawą pizzy i spaghetti. To niemniej jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura proponuje. Warto niemniej jednak zapoznać się dokładniej z produktami włoskimi, mogą one albowiem zrewolucjonizować kuchnię oraz dołożyć oryginalności wielu potrawom.

Wino z Włoch

Jaki popularny napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz oczywista, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat fabrykowane są niezmiernie popularne i uważane za właściwe wina. Różne regiony winiarskie we Włoszech specjalizują się w przeróżnych typach fabrykowanego wina.


Najbardziej legendarne rejony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego rodzaju artykuły zakupić wolno w wielu sklepach.
Jakie inne włoskie produkty są warte wzmianki?
Kolejnym, osiągalnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Pyszne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są kultowe z wysokiej jakości. Z pewnością należałoby skosztować tego produktu.
Włochy to także kraj, który słynie z produkcji porywającej oliwy. Rzecz zrozumiała w Polsce artykuły oryginalne będą nieco droższe od tych, które zakupić wolno bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest jednakże powodem, dla jakiego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z najlepszych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich zwolenników na całym świecie, a co ważne, można je odnaleźć również w krajowych sklepach. Najbardziej znana jest prawdopodobnie szynka parmeńska. Jej charakterystyczny smak i forma odróżniają ją od stereotypowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie jedynie na kanapce, lecz oraz jako dodatek do wielu potraw.